tamagochi

Umirovljeni lučki radnik iz Ogulina, 70-godišnji Ante Kreditny brine se o davno zaboravljenom elektroničkom ljubimcu već 20 godina.  To je obveza koju je preuzeo nakon što je njegov unuk Neverin otišao trbuhom za kruhom.

Neverinu je mama kupila tamagotchija, ali nakon nekoliko mjeseci moj je unuk otišao potražiti bolju budućnost u Europi. Ja sam mu obećao da ću čuvati njegova ljubimca. I tako već 20 godina – sa smiješkom nam je objasnio djed Ante.

Popularna igračka tamagotchi bila je globalno popularna kasnih ’90-ih, no ubrzo je pala u zaborav. No upornost djeda Ante uspjela je postaviti svjetski rekord u najstarijemu živom tamagotchiju.

Ja se brinem o njemu svaki dan, ali ne mogu se požaliti, to je neka fina japanska životinja. Samo leži, javi kad je gladna, nije problem preko granice s njom. Ne treba se cijepiti niti imati dozvolu veterinara. To je velika ušteda koja je meni bitna, ja sam umirovljeni lučki radnik iz Ogulina, to je težak život – sa suzama nam je objasnio djed Ante.

No dobre vijesti mogle bi dočekati djeda Antu i njegova tamagotchija. Informacija o najstarijem tamagotchiju došla je do dalekog Japana i tvrtke Bandai, koja je kreirala virtualnog ljubimca.

Mi smo zaista iznenađeni, Nitko nije mislio da bi jedan tamagotchi mogao preživjeti 20 godina. To se mora nagraditi. Da objasnim laicima. Djed Ante nije imao više ljubimaca na jednom aparatu, nego je to samo jedan ljubimaca koji živi dulje od bilo kojeg tamagotchija dosad. Briga koju je gospodin Kreditny pokazao je u tome bila presudna. Ujedno je životinjica na aparatu bila galapagoška kornjača – objasnio je predsjednik kompanije Akira Krshnawi.

Možda ste propustili

Britanski zoolozi proglasili Hrvate najvećom vrstom kukavica na svijetu – samo idu okolo i kukaju

Nakon 26 godina promatranja, britanski ornitolozi proglasili su Hrvate najvećom vrstom kukavica…

Čitajte sitna slova: Nova ZET karta za 4 kune ne uključuje sjedeće mjesto

Iz udruge potrošača upozorili sve korisnike ZET-ove nove karta od četiri kune…

MUP moli vozače službenih automobila da malo prikoče jer im uništavaju ležeće policajce

Iz MUP-a mole vozače službenih vozala da malo prikoče, jer im velikom…

DONJI LAPAC: Ubio susjedovu svinju jer je danonoćno roktala Thompsona

Jučer u Donjem Lapcu dogodio se nesvakidašnji incident u kojem je Stevo…

Na usporednom testu usisavača najbolje ocijenjen Canis lupus familiaris, tj. domaći pas

U njemačkom usporednom testu usisavača najboljim se pokazao Canis lupus familiaris, poznatiji…

Znanstvenici dokazali kako kamera u siječnju dodaje i više od 10 kila

Znanstvenici s instituta Paulaner dokazali su kako kamere i fotoaparati u siječnju…