plenkovic vojska i want you
FOTO: ©PIXHELL / NEWSBAR

ZAGREB – Vlada Republike Hrvatske danas je predstavila nove vizuale u sklopu kampanje za promociju služenja vojnog roka. Centralno mjesto u kampanji pripalo je premijeru Andreju Plenkoviću, koji pozira u legendarnoj pozi Uncle Sama uz natpis: “I want you for OS RH”.

Kako navode iz Banskih dvora, odluka je jednoglasno pala na Plenkovića zbog njegove višegodišnje prepoznatljivosti u vojnim krugovima i statusa uzora mladim naraštajima. Iz Ministarstva obrane ističu kako je Plenković poznat po “neumornom zalaganju za hrvatsku oružanu spremu, besprijekornom držanju i dubokom razumijevanju vojne discipline”.

plenkovic uncle sam

“Premijer je pristao biti ikona i pozirati za izradu plakata, iako je taj dan imao zakazan pregled kod hematologa zbog problema sa anemijom. Ali taj dan je odlučio staviti svoju anemiju na stranu i pozvati mlade da uzmu oružje i stanu na branik domovine. To je hrabrost. Njegova predanost vojsci oduvijek je bila motivacijski faktor mladima,” stoji u priopćenju MORH-a. Dodaje se da će digitalni plakati, uz motivacijsku poruku, biti postavljeni u svim školama, sportskim dvoranama i na društvenim mrežama.

Vlada očekuje da će kampanja dodatno potaknuti interes za dragovoljno služenje, ističući kako je Plenković “već godinama percipiran kao prirodni izbor za lice Oružanih snaga i simbol besprijekorne vojne etike”.

Prema službenim podacima MORH-a, mladići koji pristupe vojnom roku mogu očekivati organiziranu obuku, smještaj, prehranu, mjesečnu naknadu, osiguranje te mogućnost zapošljavanja u sustavu nakon odsluženja roka.

Iz Vlade poručuju da “s Plenkovićem kao simbolom vojne discipline, domovina je u sigurnim rukama, a budućnost Oružanih snaga zajamčena”.

Možda ste propustili

Svako dijete rođeno od 2026. dobiva 100% porezne olakšice prilikom odlaska u mirovinu

ZAGREB – U odgovoru na negativne demografske trendove i sve učestalije kritike o…

Predstavljen prvi digitalni servis za Dalmaciju: Ae-Građani

ZAGREB/SPLIT – Ministarstvo uprave i pravosuđa, u suradnji sa Središnjim državnim uredom za…

Vučić popustio pod pritiskom naftne krize: “Svi naši leteći auti moraju preći na električni pogon!”

BEOGRAD – Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je, nakon…

Zagorac se mrtav pijan zabio u mrtvačnicu. Srećom, nitko nije bio živ.

DONJA BATINA – Mirno zagorsko selo Donja Batina sinoć je probudio zvuk lomljave…

Rimčevi robotaksiji dosegli 6. razinu autonomije: Počeli odbijati vožnje i igrati šah na parkingu

ZAGREB – Autonomna vozila kompanije Verne, koja su trebala predstavljati najnapredniji tehnološki…

Slovenija šalje oba vojnika na Grenland

LJUBLJANA/NUUK – Ministarstvo obrane Republike Slovenije (MORS) jutros je potvrdilo realizaciju najrizičnijeg i…