trump mar a largo
FOTO: © GPTTY IMAGES / NEWSBAR

PALM BEACH – U jeku eskalirajućeg sukoba između bivšeg predsjednika Donalda Trumpa i tehnološkog magnata Elona Muska, Trump je upravo nazvao Muska “plamenim jazavcem” američke tehnologije. Ova izjava dolazi nakon što je Musk na društvenoj mreži X optužio Trumpa da se njegovo ime nalazi u još neobjavljenim dokumentima vezanim uz Jeffreyja Epsteina, sugerirajući da je to razlog zašto ti dokumenti još nisu postali javni.

“Pogledajte ga – do jučer nije znao ništa, a danas riga vatru na sve strane kao pravi plameni jazavac. Kad god treba, zapali sve oko sebe samo da bi napravio show,” izjavio je Trump novinarima ispred Mar-a-Laga. Dodao je: “Elon je tipični narikatelj i paž. Kad mu ne paše, odmah pišti po Twitteru… pardon, X-u. To vam je onaj sindrom, čim dođe pritisak – ide mami.”

Trump je poručio kako je Musku “povijest bolesti u dokumentima, ali ako nije dorastao pritisku – neka ide mami”. Na pitanje novinara o dokumentima iz slučaja Epstein, Trump je rekao: “To pitajte njega, ja sam uvijek bio za maksimalnu transparentnost, pogotovo kad se radi o drugima.”

Musk se zasad nije službeno oglasio, osim što je na X-u objavio GIF plamtećeg jazavca uz poruku: “Plameni jazavac FTW.”

Analitičari ističu kako je ova razmjena uvreda nastavak dugotrajnog rivalstva dvojice najpoznatijih američkih milijardera, ali i znak koliko je “Epstein files” postao nova fronta u borbi za medijsku pažnju i utjecaj u Washingtonu.

Na kraju obraćanja, Trump je novinarima poručio: “Recite tom plamenom jazavcu – neka slobodno dođe u Bijelu kuću po svoju Teslu, natoči gorivo i vozi gdje god hoće. Meni ne treba. Ja vozim samo prave automobile, Njemačke. Elon, dođi kad hoćeš, ključevi su kod portira – ali pazi da ti ne izgori usput. Čudne se stvari događaju ovaih dana vlasnicima Tesle. Čudne”


Možda ste propustili

Zagorac se mrtav pijan zabio u mrtvačnicu. Srećom, nitko nije bio živ.

DONJA BATINA – Mirno zagorsko selo Donja Batina sinoć je probudio zvuk lomljave…

Plenković napao oporbu: Čim netko spomene da u Madridu leži vođa svih Hrvata, vi odmah vidite neke ustaše?

ZAGREB – Premijer Andrej Plenković danas je u Saboru, odgovarajući na žestoke kritike…

Lucifer: Mladi su prije za dušu tražili novac i slavu. Sada traže 35 kvadrata na Buzinu.

DEVETI KRUG / ZAGREB – Na izvanrednoj konferenciji za medije održanoj u konferencijskoj…

Hrvatska blokirala pregovore BiH s EU dok se ne razriješi spor oko bureka sa sirom

BRUXELLES – Hrvatska je u četvrtak uložila veto na otvaranje pregovora Bosne…

Europski parlament šalje 300 najboljih grčkih vojnika da zaustavi američku okupaciju Grenlanda

BRUXELLES/NUUK – Vijeće za vanjske poslove Europske unije potvrdilo je jutros potpunu operativnu…

Uhićen stari McDonald: Godinama lagao djeci kako ima farmu sa životinjama i izvlačio novac od poticaja

ZAGREB – U jutarnjoj akciji PNUSKOK-a uhićen je Đuro McDonald (71) iz Štitara pokraj…