zet karta

Iz udruge potrošača upozorili sve korisnike ZET-ove nove karta od četiri kune da u tu cijenu nije uračunato i mjesto za sjedenje.

Iako je zvučalo kao sjajna vijest, polusatna karta ZET-a za četiri kune ima i malena slova koja su svi previdjeli.

Naime, ako s takvom kartom slučajno sjedite u tramvaju kontrola bi vam mogla naplatiti 700 kuna kazne jer ta karta vam ne kupuje sjedeće mjesto.

Samo korisnici karti za 10 kuna, mjesečnih i godišnjih pokaza imaju pravo sjediti u tramvajima. Od korisnika tih karata u ZET-u očekuju da se drže isključivo tzv. Zone za đibere, tj. da stoje i drže se za rukohvate.

Iz udruga potrošača upozoravaju na još jednu fusnotu na toj karti na kojoj stoji upozorenje da će u slučaju velike gužve u tramvaju ili autobusu korisnici karti za 4 kune neće biti pušteni u autobus ili će po potrebi biti izbacivani zbog onih koji plaćaju 10 kuna ili imaju odgovarajuće pokaze.

Možda ste propustili

Unuk koji je zabunom umjesto Aspirina djedu kupio Viagru od bake dobio 200 eura

BJELOVAR – Obiteljska nedjelja u mirnom bjelovarskom naselju pretvorila se u priču…