Jura je mislio da je na iskopini otkrio čvarke te ih je odmah odlučio degustirati za gablec. Kako su mu se svidjeli, nastavio ih je jesti, podijelio ih je s kolegama, a nešto uzeo i za doma. No, kada je otkriće podijelio sa svojim kolegama iz inozemstva koji nisu upoznati s konceptom čvaraka, uvidio je svoju veliku grešku. Naime, Jura je cijelo vrijeme jeo fosile stare nekoliko milijuna godina koji su samo izgledali poput čvaraka.
Jura je na ‘čvarke’ naišao baš dok je išao po gablec pa su mu se učinili kao dar s neba. Nije dvojio niti trenutka treba li ih pojesti jer ga je majka učila da je šteta baciti, a ovi čvarci su mu djelovali odbačeno. Kako bi ispravio nepravdu, odmah ih je pojeo i podijelio s kolegama. Kaže da su bili hrskavi i ukusni te im je starost procijenio na nekoliko dana. U procjeni je promašio nekoliko milijuna godina.
No, najveće iznenađenje uslijedilo je kada su strani znanstvenici pobliže istražili fosile i shvatili da Jura možda nije bio toliko u krivu. Analiza fosila otkrila je da su to ostaci krapinske prasvinje koji su sačuvani zahvaljujući visokom tlaku i temperaturi pa je krapinski arheolog zapravo jeo pračvarke.